znajdź nas na Google+
znajdź nas na Facebooku

Copyright © 2017   eZdrowie24.pl

Copyright © 2017   eZdrowie24.pl

Nietrzymanie moczu (NTM) to jeden z bardziej rozpowszechnionych problemów współczesnego społeczeństwa. Występuje w każdym wieku i u obydwu płci. Zagrożenie NTM jest jednak większe u kobiet i rośnie wraz
elektrostymulacja w nietrzymaniu moczu NTM

nietrzymanie moczu

SPRAWDŹ OFERTĘ

SKLEP

 

 

sklep@ezdrowie24.pl

Bezpośrednią przyczyną nietrzymania moczu (NTM) jest, w większości przypadków, osłabienie i nieprawidłowa praca mięśni dna miednicy mniejszej - tzw. mięśni Kegla. Najbardziej zalecaną i stosowaną w pierwszej kolejności metodą terapeutyczną jest wzmocnienie mięśni za pomocą specjalistycznych urządzeń medycznych. W dalszej kolejności stosuje się leczenie farmakologiczne a w ostateczności operacyjne.

 

Elektrostymulacja mięśni Kegla jest bardzo skuteczną metodą terapii nietrzymania moczu, szczególnie przy znacznym osłabieniu lub porażeniu mięśni. Specjalnie dobrane impulsy elektryczne, aplikowane za pośrednictwem sondy dopochwowej u kobiet lub sondy rektalnej u mężczyzn, pobudzają mięśnie do mimowolnego skurczu i zmuszają je do intensywnej rytmicznej pracy. Regularne ćwiczenie mięśni Kegla, z wykorzystaniem elektrostymulacji, potrafią w ciągu kilku tygodni znacznie wzmocnić ich siłę oraz zdolność kontrolowania pęcherza moczowego.

 

Elektrostymulacja w terapii nietrzymaniu moczu stała się bardzo popularna dzięki podręcznym elektrostymulatorom dedykowanym do samodzielnego stosowania w warunkach domowych.