znajdź nas na Google+
znajdź nas na Facebooku

Copyright © 2017   eZdrowie24.pl

Copyright © 2017   eZdrowie24.pl

Każde maleństwo niedługo po urodzeniu ma mierzony obwód główki. Obwód główki dziecka urodzonego o czasie powinien wynosić ok. 32 - 38 cm. Wcześniaki na ogół mają mniejszy obwód główki. To, czy główka rośnie harmonijnie sprawdza się regularnie, porównując wyniki obwodu z siatkami centylowymi.

 

W pierwszym kwartale życia dziecka, jego główka rośnie bardzo szybko. Obwód główki może zwiększyć się nawet o 6 cm. Przez następne 3 miesiące, obwód główki malca wzrasta o ok. 3 cm. Potem tempo wzrostu zwania, a obwód główki rocznego dziecka powinien wynosić ok. 44 - 50 cm.

 

Dobór rozmiaru poduszki

 

Aby zapewnić główce dziecka odpowiednie podparcie należy dobierać rozmiar poduszki w zależności od obwodu główki. Im mniejszy jest maluszek i spłaszczenie główki, tym większa szansa na szybkie naturalne zaokrąglenie się główki z poduszką Mimos

 

Wcześniak lub maluszek urodzony o czasie z obwodem główki mniejszym niż 37 cm powinien spać od urodzenia na poduszce w rozmiarze XS. Wraz ze wzrostem obwodu główki, powyżej 37 cm, należy zmienić poduszkę na większą - rozmiar S.

 

Poduszka MIMOS dostępna jest w czterech rozmiarach:

 

  • XS - poduszka zalecana dla dzieci o obwodzie główki poniżej 37 cm

  • S  - poduszka zalecana dla dzieci o obwodzie główki od 37 do 42 cm

  • M - poduszka zalecana dla dzieci o obwodzie główki powyżej 42 cm

  • P - poduszka zalecana dla dzieci o obwodzie główki od 37 - 42 cm, stosowana w wózkach, fotelikach samochodowych, bujaczkach

 

Kiedy główka dziecka osiągnie obwód 37 cm, poduszka w rozmiarze XS powinna być zamieniona na rozmiar S. Tylko wtedy zapewnimy główce odpowiednie wsparcie.

 

Kiedy główka dziecka osiągnie obwód 42 cm, poduszki w rozmiarze S i P powinny być używane maksymalnie przez 6 kolejnych miesięcy. Jeśli po tych rekomendowanych 6 miesiącach od osiągnięcia obwodu główki 42 cm nadal będzie potrzebna korekcja (wciąż jest spłaszczenie a dziecko nadal głównie śpi na plecach), należy zmienić rozmiar poduszki na M.

25 marca 2017

Jak dobrać rozmiar poduszki MIMOS

poduszka dla niemowląt MIMOS, jak dobrać rozmiar

SPRAWDŹ OFERTĘ

SKLEP

 

 

sklep@ezdrowie24.pl