sklep@ezdrowie24.pl

 

 

SKLEP

SPRAWDŹ OFERTĘ

poduszka dla niemowląt MIMOS

Zapobieganie deformacjom główki

27 marca 2017

Płaska główka niemowlęcia nie jest chorobą, ale jej konsekwencje mogą być poważne. Syndrom płaskiej głowy u niemowląt występuje dość często.

 

Jeśli rodzic zauważy spłaszczenie na główce niemowlęcia powinien porozmawiać o tym ze swoim pediatrą. Wczesna i szybka reakcja rodzica jest kluczowa, gdyż główka niemowlęcia w pierwszych sześciu miesiącach rośnie bardzo szybko i jest wtedy podatna na zniekształcenia. Powodów powstawania płaskiej główki jest wiele, dlatego też rozmowa z pediatrą lub ortopedą dziecięcym jest kluczowa.

 

Sposobów zapobiegania płaskiej główce jest kilka:

 

  • poduszka Mimos - poduszka stworzona, aby zapobiegać i leczyć płaską główkę niemowlęcia. Jeśli zniekształcenie już się pojawi, poduszka niweluje i zapobiega pogłębianiu się dalszych zniekształceń takich jak plagiocefalia czy brachycefalia. Poduszka Mimos zapewnia dużą powierzchnię podparcia, dzięki czemu nacisk główki rozkłada się równomiernie. Używanie poduszki minimalizuje nacisk główki na podłoże bez konieczności ciągłego zmieniania i kontrolowania pozycji dziecka.

 

 

  • leżenie na brzuszku - leżenie na brzuszku to niezbędny element rozwoju dziecka. Pomaga wzmacniać mięśnie pleców, ramion i szyi. Ma bardzo korzystny wpływ na rozwój stawów biodrowych. Efektem układania maluszków na brzuchu będzie odciążanie tyłu główki, co pozwoli jej rosnąć i niwelować zniekształcenia. Główka będzie miała ładniejszy kształt

 

  • zmiana pozycji podczas snu - bardzo ważne, aby malec nie spał tylko w jednej pozycji. Jeśli tak się zdarzy, będzie kładł nacisk na preferowaną stronę główki. W rezultacie może pojawić się płaski punkt na główce dziecka, co zazwyczaj jest początkiem np. plagiocefalii. Niemowlęta mające już 3 miesiące jest zdecydowanie ciężej przyzwyczaić do innych pozycji podczas snu, gdyż preferują one już zazwyczaj swoją ulubioną.

Copyright © 2017   eZdrowie24.pl

Copyright © 2017   eZdrowie24.pl

znajdź nas na Facebooku
znajdź nas na Google+