znajdź nas na Google+
znajdź nas na Facebooku

Copyright © 2017   eZdrowie24.pl

Copyright © 2017   eZdrowie24.pl

poród bez bólu, elektrostymulacja TENS

poród bez bólu

SPRAWDŹ OFERTĘ

SKLEP

 

 

sklep@ezdrowie24.pl

Ból jest nieodzowną częścią porodu ale w dzisiejszych czasach kobiety nie muszą z jego powodu cierpieć. Największym problemem przy odczuwaniu bólu jest bezradność wobec niego. przyszła mama idąc do szpitala jest przekonana, że będzie bolało i nic na to nie poradzi. To nieprawda!

 

Przygotowanie do porodu z wykorzystaniem metody TENS daje możliwość skutecznego zmniejszania odczuwania bólu. Co ważne, mama sama dostosowują poziom impulsów oraz czas ich trwania do własnych potrzeb i odczuć. Świadomość posiadania wpływu na ból powoduje mniejsze zmęczenie psychiczne wywołane strachem przed bólem. Mniejsze napinanie mięśni w odpowiedzi na powtarzający się ból lub podczas oczekiwania na kolejne skurcze, pozwala przystąpić do drugiej fazy porodu w znacznie lepszej kondycji fizycznej. Właśnie wtedy zaoszczędzone siły są bardzo pomocne.

 

Elektrostymulacja TENS jest metodą bardzo skuteczną, stymuluje naturalne, fizjologiczne mechanizmy przeciwbólowe organizmu, a jego podstawową zaletą jest brak działań ubocznych. Stymulator TENS wysyła bardzo mały impuls elektryczny przez skórę, który działa na dwa sposoby:

 

  • blokuje impuls nerwowy niosący informację o bólu do mózgu, przez co mózg nie otrzymuje danych o miejscu i nasileniu bólu - blokowanie impulsów bólowych nie uszkadza struktury nerwów, lecz "oszukuje" mechanizm informowania o bólu.

  • powoduje wytwarzanie naturalnych substancji przeciwbólowych beta-endorfin, mających działanie przeciwbólowe równie silne, jak morfina (lub inne związki opiatowe).

 

 

Zalety stosowania metody TENS w trakcie porodu:

 

  • całkowicie bezpieczna zarówno dla matki jak i dla dziecka

  • potwierdzona klinicznie

  • mama sama kontroluje proces łagodzenia bólu

  • brak wpływu na dziecko

  • pozwala mamie być całkowicie mobilną podczas porodu

 

Obecnie na rynku dostępne są małe elektrostymulatory TENS, specjalnie przeznaczone do uśmierzania bólu podczas akcji porodowej. Mają one specjalnie dobrane programy stymulacji pod kątem uśmierzania bólów porodowych.